Tuning  »  Aktualności  »  Range Rover Sport Overfinch - kosztowny projekt
Range Rover Sport Overfinch

Range Rover Sport Overfinch - kosztowny projekt

2012-08-10 - A. Ruciński     Tagi: SUV, Range Rover, Overfinch, Range Rover Sport
Range Rover jest autem, po które chętnie sięgają tunerzy, szczególnie brytyjscy. Tym razem SUV w specyfikacji Sport trafił do firmy Overfinch, która przeprowadziła w nim kilka kosztownych modyfikacji.

Całkowita cena projektu to w przeliczeniu około 750 000 złotych. Sporo? Owszem, ale nie zapominajmy, że samo auto jest wydatkiem rzędu 450 000 złotych. Oznacza to, że Overfinch wycenił swoją pracę na 300 000 złotych. To naprawdę niemała kwota, ale czy przeprowadzone modyfikacje warte są takich pieniędzy? Oceńcie sami. Tuner na początku zajął się nadwoziem, które wzbogacił o agresywny body kit składający się z nowych zderzaków i progów. Ponadto karoserię wzbogacono o światła LED i 22-calowe felgi. Następnie zajęto się wnętrzem, które zyskało m.in. nową, skórzaną tapicerkę, zmienione tarcze zegarów i kokpit wykończony włóknem węglowym. Teraz nie pozostało nic innego jak zajrzeć pod maskę...

A tam dobrze znane, pięciolitrowe V8, generujące w serii 510 KM. Jednakże dzięki autorskiemu układowi wydechowemu i zmianie oprogramowania silnika udało się wykrzesać dodatkowe 73 KM.
Aby dopełnić dzieła, Overfinch obniżył też zawieszenie, wymieniając moduł sterujący jego pracą oraz zastosował wydajne hamulce Brembo. Jednym słowem, Range Rover Sport przeszedł kompleksowy tuning. Pytanie tylko czy wart aż 300 000 złotych?

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid na torze Gotland Ring


źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Range Rover Sport Overfinch - kosztowny projekt