Tuning  »  Aktualności  »  Sobowtóry BMW M3 GT2 od G-Power i GTHaus
G-Power M3 GT2 S & Tornado CS

Sobowtóry BMW M3 GT2 od G-Power i GTHaus

2010-06-10 - R. Warecki     Tagi: BMW, BMW M3, G-Power, Tuning, GTHaus
BMW M3 GT2, zwycięzca 24-godzinnej rywalizacji na pętli północnej Nurburgring i uczestnik nadchodzącego (12-13 czerwca) równie długiego wyścigu na torze Le Mans doczekał się sobowtórów jako standardowe M3 z ponadprogramowymi modyfikacjami w dwóch wydaniach. Pierwszą z nich, kilkanaście dni temu zaprezentowało G-Power, drugą kilka dni temu, GTHaus. Przyjrzyjmy się tym pakietom. Pierwszy pod lupą wyląduje nieco starszy Niemiec, wydany w dwóch odmianach. G-Power M3 GT2 S to torowa wersja z licencją na drogi publiczne, natomiast M3 Tornado CS ma być wydaniem czysto cywilnym. Obydwa obdarzono pokaźnym, szerokim, agresywnym i sportowym pakietem stylistycznym wzorowanym na wyczynowych pojazdach od BMW. Zarówno jedna jak i druga wersja została doposażona w kompresor SK II CS (ten sam co w Alpina B6 GT3), aluminiowe puszki filtrów powietrza, dwukanałowy dolot z włókien węglowych czy chłodnice ze stopów aluminium.
G-Power M3 GT2 S & Tornado CSG-Power M3 GT2 S & Tornado CS
Obydwa pojazdy zostały także odchudzone,  dzięki układowi wydechowemu zbudowanemu ze stopów tytanu jego masa spadła o 26kg. W wersji M3 GT2 S zmieniono także wiele elementów poszycia nadwozia na karbonizowane co obniżyło wagę pojazdu o ponad 150kg! W wypadku Tornado CS, karbonu jest nieco mniej.
To samo serce V8 (3999cm³) dostarcza teraz pojazdom  600KM mocy i 580Nm momentu obrotowego! Wynikiem tego jest sprint 0-100km/h trwający 4.1 sekundy dla GT2 S i o 0.2 sekundy dłużej dla Tornado CS. Obydwa rozpędzą się do 320km/h, a w wypadku zamontowania siedmiostopniowej przekładni DCT, prędkość maksymalna wzrośnie do 330km/h.Modyfikacji doczekało się także zawieszenie, dużo sztywniejsze i w pełni regulowane, które poddawane jest drogowym wymuszeniom od 20-calowych obręczy. Cena za kompletne G-Power M3 GT2 S wynosi 139.495 Euro bez podatków, koszt odmiany cywilnej nie jest jeszcze znany.

Drugi z nich, to Amerykanin, na którego temat podano dużo mniej informacji. Zaprezentowany na BimmerFest 2010 bolid posiada kompletny, poszerzający body kit stylizowany na BMW M3 GT2, na który składają się nadkola, zderzaki, progi czy ospoilerowanie wykonane z włókien węglowych.Z modyfikacji technicznych wiadomo o mocniejszym układzie hamulcowym dostarczonym przez Brembo i sportowym, regulowanym zawieszeniu. Nie podano oficjalnych informacji na temat innych zmian, ale GTHaus, specjalizujące się w układach wydechowych, z pewnością zainteresowało się co najmniej tłumikami końcowymi. W nadkolach znajdą się duże, 20-calowe obręcze a pod maską kompresor. Nic więcej nie wiadomo. Cena za sam body kit ma wynosić 12.500 USD.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


źródło: worldcarfans.com,

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Sobowtóry BMW M3 GT2 od G-Power i GTHaus