Tuning  »  Aktualności  »  Hennessey zaszczepiło 1200 KM w Corvette ZR1
Corvette ZR1

Hennessey zaszczepiło 1200 KM w Corvette ZR1

2019-04-29 - J. Kruczek     Tagi: Chevrolet Corvette, Chevrolet, Chevrolet Corvette ZR1, Tuning, Hennessey
Hennessey zmienia mocne samochody w jeszcze potężniejsze bestie. Firma nie tylko pracuje nad swoimi projektami ale także bierze regularnie na warsztat różne modele sportowe wyciskając z nich wszystko co się tylko da. Ostatnio na warsztat firmy trafiła Corvette ZR1.

Hennessey przygotował nowy pakiet dla Corvette ZR1 oferujący szaloną moc 1200 KM. Taką moc wyciśnięto z 6,2-litrowego silnika V8. Jednostka może się pochwalić momentem obrotowym 1445 Nm. W efekcie kierowca ma pod butem aż 455 KM więcej niż w seryjnym modelu.
Corvette ZR1Corvette ZR1
Wyciśnięcie pełnej mocy wymaga zastosowania wyścigowego paliwa. Tuner nie zagłębiał się w szczegóły przeprowadzonych modyfikacji. Wiadomo, że zmodyfikowano większość mechanicznych elementów silnika, cały układ wydechowy oraz jednostkę sterującą pracą silnika. Większa moc wymagała także przestrojenia 8-biegowej skrzyni automatycznej.
Corvette ZR1Corvette ZR1
Całość dopełniają oznaczenia Hennessey na karoserii oraz we wnętrzu. Niestety nie wiemy ile trzeba zapłacić za tak solidną dawkę mocy. Wiadomo za to, że firma udziela 3 lata gwarancji na swoje modyfikacje.
Corvette ZR1Corvette ZR1Corvette ZR1Corvette ZR1Corvette ZR1Corvette ZR1Corvette ZR1Corvette ZR1Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hennessey zaszczepiło 1200 KM w Corvette ZR1