Tuning  »  Car Audio  »  Porsche 911 GT3 Snowmobile - efekt współpracy firm Wimmer i Magnat
Porsche 911 GT3 Magnat

Porsche 911 GT3 Snowmobile - efekt współpracy firm Wimmer i Magnat

2011-06-23 - A. Ruciński     Tagi: Porsche, Porsche 911, Car Audio, Porsche 911 GT3, Wimmer RS, Magnat
Niektóre projekty tunerów wydają się całkowicie nie mieć sensu. Jednym z przykładów może być Porsche 911 GT3 zmodyfikowane przez dwie niemieckie firmy z różnych branż. Magnat - odpowiedzialny jest za nagłośnienie, wnętrze i elektronikę a Wimmer za całą resztę. Ktoś mógłby zapytać po co car audio w Porsche? Chociażby po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. Tak niekonwencjonalne auto demonstracyjne z pewnością pozwoli zyskać trochę rozgłosu. Fakt, że większość kierowców z pewnością wolałaby słuchać dźwięku silnika zamiast muzyki z głośników, ale na postoju... dlaczego nie? Projekt nazywa się Snowmobile, lecz raczej ze względu na biały kolor nadwozia niż zdolności do jeżdżenia po śniegu. Poza lakierem GT3 wyróżnia się 19 - calowymi felgami OZ Ultraleggera z oponami Advan Sport w rozmiarze 235/35-19 z przodu i 305/30-19 z tyłu. Całości dopełniają czarne paski na nadwoziu, kontrastujące z białą karoserią.
 
Walter Rohrl testuje Porsche 911 GT3

Magnat zajął się zmianą oprogramowania silnika, układu wydechowego i dolotu, dzięki czemu uzyskano  dodatkowe 30 KM i 40 Nm momentu obr. co wpłynęło na wzrost prędkości maksymalnej do 317 km/h. Oczywiście Niemcy nie poprzestali jedynie na osiągach. W końcu Magnat to firma z branży nagłośnienia samochodowego.
Porsche 911 GT3 MagnatPorsche 911 GT3 Magnat
Wnętrze zostało pokryte skórą, alcantarą oraz czarnymi i białymi odcieniami, błyszczącej farby. Prócz tego na konsoli środkowej znalazł się duży wyświetlacz audio i nawigacji. Sprzęt został zamontowany w jak najmniej inwazyjny sposób. Całość zasila 5-kanałowy wzmacniacz Magnat Black Core zamontowany w bagazniku. Z tyłu znalazł się subwoofer o średnicy 10 - cali. Trzeba przyznać, że wszystko to wygląda dość nietypowo na tle klatki bezpieczeństwa.
Porsche 911 GT3 wyposażony w rozbudowany system audio może wydawać się bez sensu, lecz gdyby nie głośniki, byłoby to zwyczajne sportowe auto i z pewnością byśmy teraz o nim nie pisali. A tak, zwraca na siebie uwagę. Jest nietypowe i niepowtarzalne. Właśnie o to chodzi w dobrym aucie demonstracyjnym.źródło: gtspirit

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Porsche 911 GT3 Snowmobile - efekt współpracy firm Wimmer i Magnat