Tuning  »  Aktualności  »  Exy Monster X - imponujący potwór od Carlex Design
Exy Monster X

Exy Monster X - imponujący potwór od Carlex Design

2018-12-16 - J. Kruczek     Tagi: Exy Monster X, Mercedes, Mercedes X, Mercedes X-Class, Pickup, Tuning, Carlex Design
Carlex Design stworzył dywizję Pickup Design, która zgodnie z nazwą zajmuje się przemianą pickupów w pojazdy wyrwane z innej rzeczywistości. Idealnym przykładem tej filozofii jest koncept Exy Monster X bazujący na Mercedesie X.

Exy Monster X już na pierwszy rzut oka wyróżnia się sześcioma kołami. Jednak ten element jest chyba najbardziej przyziemny. Całe nadwozie tej bestii zostało bowiem wykonane z włókna węglowego. Jak widzimy karoseria nie tylko się wydłużyła, ale jest też znacznie szersza i cechuje się potężną muskulaturą. Nie zabrakło licznych wlotów powietrza podkreślających potęgę bestii.
Exy Monster XExy Monster X
Wnętrze paki pokryto żółtą farbą perfekcyjnie kontrastującą z karbonowym nadwoziem. Taki sam kolor znalazł się na hakach, zaciskach hamulców czy dachowej belce oświetlenia LED. Nie pokazano zdjęć wnętrza, ale możemy być pewni, że Carlex Design w tym temacie nie zaniżył poziomu.

Co ciekawe Exy Monster X nie jest autem terenowym. Pickupa skonfigurowano jako torowy samochód bezpieczeństwa. Stąd także wmontowane w belkę oświetleniową żółte oświetlenie ostrzegawcze. Niestety nie znamy szczegółów napędu. Ciekawe kiedy takie bestie pojawią się na drogach, a Carlex Design zapowiada, że tak się stanie.
Exy Monster XExy Monster X
Exy Monster XExy Monster XExy Monster X

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 9 - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Exy Monster X - imponujący potwór od Carlex Design