Tuning  »  Aktualności  »  Volkswagen Golf RLMS - torowa bestia na bazie Golfa R
Volkswagen Golf RLMS

Volkswagen Golf RLMS - torowa bestia na bazie Golfa R

2018-11-03 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen Golf RLMS, Volkswagen, Volkswagen Golf, Volkswagen Golf R, Tuning, APR
Volkswagen Golf R nie jest już najświeższą propozycją, ale nadal pozostaje ciekawym hot-hatchem. Co więcej ostatnio stanowi popularną bazę do modyfikacji. Ostatnio swoją wizję hot-hatcha pokazała forma APR.

Tuner przedstawił Volkswagena Golfa RLMS przy okazji targów SEMA. Pojazd nie jest zwykłym hatchbackiem z podrasowanym napędem. APR wzięło na warsztat Golfa R i zbudowało na jego bazie prawdziwy torowy pocisk. Silnik został całkowicie przebudowany i wyposażony w nowy układ korbowo-tłokowy czy wydajniejsze doładowanie.
Volkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMS
W efekcie dwulitrowa jednostka legitymuje się mocą 536 KM. To w połączeniu z momentem obrotowym 642 Nm ma gwarantować fantastyczne przyspieszenia. Niestety szczegółowych danych nie znamy.

Możemy za to rzucić okiem na nadwozie. A to czerpie inspiracje z wyścigowych maszyn. Rozdmuchane nadkola, wielkie zderzaki z gigantycznymi wlotami powietrza i elementy aerodynamiczne przyklejające auto do asfaltu w zakrętach. Jeden rzut oka daje do zrozumienia, że ten model powstał z myślą o połykaniu torów wyścigowych.
Volkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMS
Wnętrze pozbawiono niepotrzebnych rzeczy, jak kanapa tylna czy przednie ciężkie fotele. Ich miejsce zajęły lekkie kubełki, a konstrukcję usztywnia kompletna klatka bezpieczeństwa. Pojawił się nawet rozbudowany system gaśniczy. W tej chwili nie wiadomo, czy Volkswagen Golf RLMS trafi do oferty tunera, ale mamy wrażenie, że chętnych by nie zabrakło.
Volkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMSVolkswagen Golf RLMS

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen Golf RLMS - torowa bestia na bazie Golfa R