Tuning  »  Aktualności  »  Mugen RC20GT, czyli Honda Civic Type R na sterydach
Honda Civic Type R

Mugen RC20GT, czyli Honda Civic Type R na sterydach

2019-01-11 - J. Kruczek     Tagi: Honda Civic Type R, Honda Civic, Honda, Tuning, Mugen
Honda Civic Type R w najnowszej odsłonie zbierała pochwały między innymi za agresywny wygląd. Większość producentów nie odważyła się wyposażyć w takie bodykity swoich hot-hatchy. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo aerodynamika Civica jest zbyt uboga.

I tu z pomocą przychodzi Mugen. Nadworny tuner Hondy pokazał w zeszłym roku koncept RC20GT. Ten szokował jeszcze bardziej rozbudowanym nadwoziem zmieniającym hot-hatcha w iście wyścigowy prototyp. Teraz Mugen pokazał najnowszą wersję konceptu RC20GT. I przedstawił go jako przedprodukcyjny koncept.
Honda Civic Type RHonda Civic Type R
Tuner zapowiada, że ta maszyna już niedługo trafi do produkcji. Auto na pierwszy rzut oka nie różni się od zeszłorocznego konceptu. Jednak Mugen zdradza, że elementy aerodynamiczne zostały przestrojone po testach na torze. To samo dotyczy zawieszenia czy napędu. Nie zdradzono szczegółów specyfikacji, ale te mają zostać ujawnione wkrótce. Pakiet modyfikacji zadebiutuje wkrótce na rynku japońskim.
Honda Civic Type RHonda Civic Type R
Przy okazji firma pokazała fotografie pojazdu Mugen Civic Type R Prototype. To także zmodyfikowany Civic, ale mniej szokujący. Między innymi pozostawiono grill Hondy, a nie potężny wlot rodem z Audi. Co ciekawe ten projekt wykorzystuje niektóre części z RC20GT.
Honda Civic Type RHonda Civic Type RHonda Civic Type RHonda Civic Type RHonda Civic Type RHonda Civic Type RDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Mugen RC20GT, czyli Honda Civic Type R na sterydach

Mugen RC20GT, czyli Honda Civic Type R na sterydach
daro123 2019-01-21 09:12
Mi się nie podoba, grill jak w audi, a tylni dolny dyfuzor w linii prostej wygląda jak by od deski był rysowany