Tuning  »  Car Audio  »  Mini Clubman S od Mac Audio - mocny sprzęt w małym aucie
Mini Clubman S Mac Audio

Mini Clubman S od Mac Audio - mocny sprzęt w małym aucie

2011-10-27 - A. Ruciński     Tagi: Mini, MINI Clubman, Car Audio, Car audio, Mac Audio
Popularność Mini spowodowała, że "brytyjskie" auto jest częstym tematem prac tunerów. Odmiana Cooper świetnie nadaje się do tuningu wizualnego jak i mechanicznego, jednak jeśli chodzi o car audio lepszym wyborem okaże się większy Clubman.

Ten ciekawy samochód charakteryzuje się dość pojemnym wnętrzem co daje spore pole do popisu jeśli chodzi o zabudowę audio. Tym razem Mini Clubman trafiło na warsztat niemieckiej firmy Mac Audio. Tam wprowadzono kilka znaczących zmian, pozwalających stać się autem demonstracyjnym z prawdziwego zdarzenia. Prace zaczęto od najważniejszego, czyli wygłuszenia wnętrza i usztywnienia plastików, których w Mini nie brakuje. Następnie przygotowano kompletne okablowanie i zajęto się tworzeniem spójnego systemu. Z przodu zamontowano odseparowany system Mac Audio Star X 2.16, te same głośniki znalazły się też w tylnych drzwiach.
 
O niskie tony dba 90 - litrowy subwoofer skłądający się z trzech głośników Mac Audio MTX. Cały system napędza 6 niewielkich wzmacniaczy o łącznej mocy 3900 W. Wszystko to jest kontrolowane przez jednostkę sterującą Audiovox VME 9325 BTA współpracującą z iPod, iPhone, i urządzeniami USB. Na pokładzie znajdziemy tez moduł Bluetooth. Instalacja car audio nie jest jedyną zmianą jakiej poddano Mini Clubman S. Koła wymieniono na 18 - calowe z oponami Advan w rozmiarze 215/35/18 i dość mocno obniżono zawieszenie. Zajęto się też układem hamulcowym, który wzmocniono oraz dolotem, co w połączeniu z Chiptuningiem dało wynik 230 KM.
Szacunek dla Mac Audio za to, że nie skupili się jedynie na nagłośnieniu dzięki czemu powstało ciekawe i spójne auto, nie będące kolejnym, nudnym i niepraktycznym pojazdem bezmyślnie obładowanym głośnikami.źródło: carsession

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mini Clubman S od Mac Audio - mocny sprzęt w małym aucie