Tuning  »  Relacje z imprez  »  Truckstar Festival 2012 - holenderskie święto tuningowanych ciężarówek

Truckstar Festival 2012 - holenderskie święto tuningowanych ciężarówek

2012-07-31 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Ciężarówki, Zloty, Tuning, Airbush
Jest taki weekend w roku, kiedy miłośnicy samochodów ciężarowych zapominają o całym świecie i masowo udają się do Assen na północy Holandii. Oczywiście nie przyciąga ich tam urok niewielkiego miasta, lecz Truckstar Festival, czyli jeden z największych zlotów samochodów ciężarowych na całym świecie.
Tegoroczna edycja imprezy była już 32. z kolei i przyciągnęła 65 tysięcy zwiedzających osób. Dokładnie tyle samo liczy sobie cała populacja Assen, trudno więc uznać Truckstar Festival za imprezę niszową, jak często traktuje się tego typu wydarzenia. Co jednak przyciągnęło wszystkich tych ludzi? Oczywiście samochody ciężarowe, których zjechało się tam aż 2 tysiące, często z najbardziej oddalonych zakątków kontynentu.
Imprezę uświetnili swoją obecnością zarówno posiadacze kompleksowo zmodyfikowanych show trucków, jak i kierowcy skromnie upiększający swoje auto, w miarę czasu i możliwości finansowych. Jeszcze większe zróżnicowanie przejawiały jednak same pojazdy - można było podziwiać pięknie odrestaurowane klasyki, wyróżniające się długimi maskami samochody amerykańskie, a także najnowsze modele europejskich producentów.
Wydarzenie było także świetną okazją, do wybrania najpiękniejszych aut ciężarowych na naszym kontynencie. Jury spośród wszystkich maszyn wyselekcjonowało zwycięzców w kilku kategoriach, jak na przykład „Najpiękniejsza Ciężarówka z Holandii”, „Najładniejszy Lakier”, czy nawet „Król Decybeli”.
Można się więc spodziewać, że cała impreza na długo pozostanie w pamięci wszystkich zwiedzających, natomiast obecne na niej pojazdy przez kolejne 12 miesięcy będą wyznaczać trendy w europejskim tuningu samochodów użytkowych.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


źródło: V8power.nl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Truckstar Festival 2012 - holenderskie święto tuningowanych ciężarówek